Klientide teeenindamine tel.: tel.. (+372) 6-311-796  | e-post. info@baltic-breaks.com
Reisid Delhi with Best of Kerala- 10 ööd - 11 päeva

Hinnad.


 

 

Delhi with Best of Kerala- 10 ööd - 11 päeva 895.00 EUR
 
  Kirjeldus  
  Asukoht  
  Majutus  
  Mugavused  
  Golfiväjak  
 

Reisikava

Delhi koos parimaga, mida on Kerala piirkonnal pakkuda
    Delhi - Kochi - Periyar - Kumarakom - Alleppey - Kovalam
    10 ööd - 11 päeva Hind in/ Kh- 895   EUR  Hotel 4*  min 2 in

 • Saabumine Delhi lennujaama
 • Transfeer hotelli
 • Kogu ülejäänud päeva vaba aeg
 • Ööbimine hotellis


Saabute pärastlõunal Delhi rahvusvahelisse lennujaama. Tere tulemast Indiasse! Saabumisel tuleb teile lennujaama vastu meie esindaja. Kohtute temaga, kui olete läbinud tolli- ja immigratsiooniameti nõuded. Seejärel suundute hotelli, kus saate ennast sisse kirjutada. 

Kogu ülejäänud päeva on vaba aeg.

Ööbimine hotellis.

    Päev 2: Delhi

 • Hommikusöök hotellis
 • Kogu päeva kestev linnatuur
 • Sõit rikšaga Old Delhis
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki hotellis läheme kogu päeva kestvale linnatuurile Old ja New Delhis.

Delhi on India praegune pealinn. Siin on näha vana ja uut Indiat, antiikse ja modernse segunemist. Delhi koosneb seitsmest antiiksest linnast, millede ehitamine jääb ajavahemikku 11-20 sajand. Delhi on näinud mitmete keisrite tõusu ja langust ning neist kõigist on alles jäänud palju monumente, mis tähistavad möödunud aegade suursugusust ja hiilgust. Väga vähestes linnades kogu maailmas on näha sellist arhitektuuristiilide üleküllust.


Old Delhi oli vanasti müüriga ümbritsetud. Mughali keiser Shah Jehan vahetas 1650. aastal Mughali pealinna Agrast Delhiks. Shah Jehan olles erakordselt andekas, eriti arhitektuuris, lasi ehitada seitsmenda linna ja selle käigus tõi ta Delhisse ka imelise renessanssi. Siin näeme väljastpoolt Punast Kindlust (Red Fort) - kõige külluslikumat kindlust ja paleed Mughali impeeriumis. Punastest liivakividest ehitatud kindlus on Shah Jehani võimu ja elegantsi sümbol. Kindluse peaväravad (Lahore Gate) on suunaga läänes asuva Chandni Chowki poole - väga tiheda liiklusega puiestee, mis on täis käänulisi teeradu, väikeseid tänavaid ja rahvarohkeid kaubatänavaid. Ükskõik, kuhu sa vaatad, näed toimumas intensiivset kaubavahetust. Samuti külastame India suurimat mošeed Jama Masjidi ning lärmakat ja sagimist täis turgu Chandni Chowkit vanalinnas. Chandni Chowk oli vanasti Delhis keskne kaubanduskoht. Hommikuti, kui algab uus kauplemist täis päev, näed sa seda ellu ärkamas. Külastame Raj Ghati, kus asub mälestusmärk pühendusega rahva isale Mahatma Gandhile. Mälestusmärk märgib kohta, kus ta 1948. aastal Nathuram Godse poolt mõrvati. Igal reedel toimub siin mälestustseremoonia. India esimene peaminister Jawahar Lal Nehru kremeeriti samuti siin lähedal Shanti Van ('rahu mets') juures, kus asub praegu ilus puudega park. Zinat-ul Masjid (mošeedest kõige ilusam) kõrgub üle Raj Ghati.     

(Märkus: Punane Kindlus on esmaspäeviti suletud)

New Delhi kavandati ja ehitati 1920ndatel brittide poolt. See on laiade puiesteede, muljetavaldavate valitsushoonete, roheliste parkide ja aedadega linn. Kuningas George V kuulutas 1911. aastal, et pealinn kolib Calcuttast Delhisse. Kuninga arhitektid Lutyens ja Baker käivitasid Delhi kaheksanda linna - New Delhi - kavandi ja konstruktsiooni. Lutyens kavandas "impeeriumilinna", kus paleesuurused hooned paigutati keset laiade puudega ääristatud puiesteesid ning kõike seda rõhutasid Mughali stiilis aiad, mis olid täis purskkaeve ja madalaid basseine. Linna ehitamine kestis 20 aastat, kuid 1947. aastal lahkusid britid sellelt subkontinendilt.


Külastame kahte monumenti Delhi minevikust. Ajalooline ehitis Qutub Minar ehitati 1199. aastal, kui Qutub-ud-Din lasi selle ehitada kas võidutorniks või lähedalasuva mošee minaretiks. Selle põhi on 14.32 meetrit lai, kuid läheb otsast aina kitsamaks, nii et 72.5 meetri juures on torni laiuseks 2.75 meetrit. Samuti külastame Humayuni hauakambrit, mille lasi ehitada keiser Humayuni naine. Ehitustöö võttis kaheksa aastat ja seda peetakse varajase Mughali arhitektuuri näiteks. Keisri naine Begai Begum maeti hauakambrisse, mis paikneb hästi planeeritud aia keskele ja mille struktuur on väga omalaadne. Kombinatsioon valgest marmorist ja punasest liivakivist oli suurepärane mõju hilisemale Mughali arhitektuurile. Seda peetakse üldiselt Agra Taj Mahali prototüübiks. Sõidame mööda pidulikku puiesteed nimega Rajpath, möödume imposantsest New Delhi keskuses asuvast 42 meetri pikkusest India Väravast, mis asub keset ristmikku nagu triumfikaar "Arc-de-Triomphe". See on väga sarnane oma prantsuse sõjamemoriaali vastele. Sellega mälestatakse 70 000 india sõdurit, kes kaotasid oma elu Esimese maailmasõja ajal briti armees võideldes ning sellele on graveeritud üle 13 516 nime. Need olid briti ja india sõdurid, kes tapeti 1919. aasta afgaani sõja looderindel. Nurgakivi asetas Tema Kõrgeausus Connaught hertsog 1921. aastal ja selle kujundas Edwin Lutyens. Presidendi maja on kuninglik ehitis, mis asub 330 aakri suurusel privaataiaga ümbritsetud maa-alal. Selle kujundas kuulus Lutyens ning see oli mõeldud ametliku India asevalitseja elukohana Briti valitsuse ajal .Praegu on see valitseja ametlik elukoht. Parlamendihoone on see on India demokraatia sümbol.

 

Ööbimine hotellis


    Päev 3: Delhi - Kochi 
Lend : 6E 515 1325 - 1630 tundi

 • Hommikusöök hotellis
 • Transfeer lennujaama, lend Kochisse
 • Saabumisel transfeer lennujaama
 • Ööbimine hotellis


Hommikusöök hotellis.

Pärast seda transfeer lennujaama ning lend Kochisse. Saabumisel viib meid transfeer hotelli.

Cochini linn on tuntud ka kui ‘Araabia mere kuninganna' tänu oma looduslikule sadamale, mis on omasuguste seas üks parimaid. See on saartest koosnev linn, mis maismaal asuva Ernakulamiga on ühendatud sildade ja laevade abil. Linn peegeldab ideaalselt Kerala eklektitsismi. Siia on tehtud ajaloolisi visiite mööda mereteed Portugalist, Hiinast ja mujalt ning see on endaga kaasa toonud erinevaid kultuure.


Ööbimine hotellis.

    Päev 4: Kochis

 • Hommikusöök hotellis
 • Hommikune linnatuur Kochis
 • Valikuline - visiit Nimmy Pauli majja autentseks kulinaaria kogemuseks
 • Hilisel pärastlõunal kathakali tantsuetendus
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki hotellis läheme Kochi linnatuurile. 

Siin külastame riigi vanimat juudi sünagoogi aastast 1568. See on väga huvitav väike koht koos oma18. sajandil Hiinast Cantonist toodud käsitsimaalitud mustriliste põrandaplaatidega. Sünagoog asub piirkonnas, mida kutsutakse Juudilinnaks (Jew Town) ja mis on ühtlasi ka selle regiooni vürtsidega kauplemise piirkond.

Külastame ka 1557. aastal portugaallaste poolt ehitatud muistset Mattancherry (Hollandi) paleed, mis kingiti Cochini valitsejale niisama heast tahtest. Kui hollandlased paleed peale 1663. aastat renoveerisid, said see endale teise nime "Hollandi palee". Palee kõige olulisemaks tunnuseks on seinamaalid, mis mõningaid palee tube katavad. Need kujutavad stseene Ramayana, Mahabharta ja Puranicu legendidest ning mis on omakorda seotud Shiva, Vishnu, Krishna, Kumara ja Durgaga.

Samuti näeme võrratuid hiina kalavõrke, mis töötavad selliste füüsikareeglite järgi, mis on oma aja kohta väga progressiivsed. Siin leiduvad Cochini hiina kalavõrgud on kogu Indias ainulaadsed. Usutakse, et kaupmehed Hiina valitseja Kublai Khani õukonnast tutvustasid neid kalavõrke siin kohalikele.

Järgmine peatus on St. Francise kiriku juures. See on vanim eurooplaste poolt ehitatud kirik Indias. Kiriku ehitas 1503. aastal portugallasest Franciscan Friars, kes oli Pedro Alvarez Cabrali juhitud ekspeditsioonil kaasas. Ta jõudis ette Vasco de Gamast, olles esimene eurooplane, kes läbi Aafrika mereteed mööda tulles Indiasse jõudis. Ta suri Cochinis 1524. aastal ning maeti siia 14 aastaks enne kui ta maised jäänused Lissaboni transporditi. Tema hauakivi saab kirikus näha. 

Märkus: St. Francisi kirik on pühapäeva hommikul suletud, kuid see avatakse pärastlõunal.

Valikuline - Lõunasöök demonstratsiooniga Nimmy Pauli poolt

Nimmy ja Paul on olnud seotud 'koduse' külalislahkusega rohkem kui 12 aastat.

Nimmy, professionaalne kokanduse õpetaja ja tema börsimaaklerist abikaasa Paul pakuvad välismaalastele toitu ja külalislahkust. Nimmy ja Paul kuuluvad traditsioonilisse Süüria kristlikku kogukonda Keralas. Vastavalt oma pere traditsioonidele võtavad nad hea meelega külalisi vastu ning pakuvad neile suurepärast toitu.

Nimmy viib läbi kokandusklasse. Ta õpetab külalistele traditsiooniliste Kerala retseptide nüansse. Ta on ka kirjanike ja teiste kokkade toitumisspetsialist, aga teeb seda ka ajakirjanduses üldisemalt. Artiklid, mille ta ise on kirjutanud või mis temast on kirjutatud, on ilmunud ajakirjades ja ajalehtedes.

Sa pead kohale jõudma kaks tundi varem, et olla abiks toiduvalmistamisel. Demonstreeritakse kolme-nelja traditsioonilist Kerala retsepti.

Õhtul võetakse teid hotellist peale ja viiakse tunnikeseks vaatama lummavaid Kerala tantsuetendusi kohalikus teatris. Kathakali esinejad hakkavad oma oskusi juba väga varakult viluma ning nende õpingud kestavad pikalt. Naudi elavat tantsuetendust.

Tagasisõit hotelli.

Ööbimine hotellis.


    Päev 4 : Kochi - Periyar 
(Sõit kestab umbes 4 tundi)

 • Hommikusöök hotellis
 • Sõit Periyari
 • Saabumine hotelli
 • Pärastlõunane visiit vürtsiistandusse
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki algab reis Periyarisse (Thekkady), mis asub Tamil Nadu ja Kerala ringkondade piiril. See regioon on tuntud kui India Vürtsiküla (Spice Village) tänu oma tohututele aedadele, milles kasvavad erinevad vürtsid ja teed. Tee lookleb läbi mägede, laskub alla läbi teepõõsaste, pikkade kummi- ja kohvipuude vaiba ning kardemoni ja pipra aedade. Kogu õhku täidab vürtside aroom.

Hiljem külastame Periyari vürtsiturgu, kus saate nautida mitmesuguste india toitu ja hõrgutisi maitsvaks tegevate vürtside aroomi.

Pärast seda naaseme hotelli, kus saate puhata. 

Ööbimine hotellis.


    Päev 6: Periyar / Kumarakom 
(Sõit kestab umbes 3 tundi)

 • Hommikusöök hotellis
 • Hommikune paadisõit Periyari rahvuspargis
 • Sõit Kumarakomi
 • Saabumine hotelli
 • Ülejäänud päev on vaba aeg
 • Valikuline - laevasõit paisveel õhtuse päikeseloojangu ajal
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki külastame rahvusparki, kus teeme ühe paadisõidu. Käändulised veeteed annavad võimaluse vaadelda elevante, piisoneid, hirvi ning vahel ka tiigreid. Selles troopilises kasvukohas õitseb igasugune floora ja fauna ning see teeb sellest ühe esinduslikuma looduskaitseala Lõuna-Indias.  

Hiljem sõit Kumarakomi.

Saabumisel registreerume hotelli.

Kogu ülejäänud päeva on vaba aeg.

Valikuline - laevasõit paisveel õhtuse päikeseloojangu ajal.

Kumarakom, mis asub Vembanadi järve nõlvakul, on ilusaim ja maalilisim paisvee koht Keralas - linnas, mis on väga kuulus oma kummipuude istanduste ja 15. sajandist pärit antiiksete kirikute poolest. See on lummavalt ilus väike paradiis oma mangroovimetsade smaragdroheliste riisipõldude ja kookosepuudega, mille vahel voolavad lummavad veeteed ja kanalid. 
 
Kumarakomis on samuti ka üks parimatest lindude looduskaitsealadest Indias. See üle 14 aakri suurune ala on rändlindude lemmikpaigaks ning ornitoloogide paradiisiks. Siin elavad haigruid, madukaelad, piilpardid, veelinnud, käod, metspardid ja sellised rändlinnud nagu Siberi toonekured. Kõik see tõmbab ligi palju külalisi.


Ööbimine hotellis.

    Päev 7: Kumarakom - Alleppey

 • Hommikusöök hotellis
 • Sõit Alleppeysse
 • Astume Alleppeys paatmaja pardale
 • Laevasõit Alleppey paisvetel
 • Paisvee nautimine pardal
 • Lõuna / õhtusöök ning ööbimine paatmajas


Pärast hommiksööki transfeer paatmajale nimega Jetty. Laevasõit läbi kitsaste järvede ja kanalite Alleppey suunas.

Võimalus nautida paisvett pardal.


Kerala paisveed moodustavad võrgustiku kogupikkusega 1500 kilomeetrit. See võrgustik ulatub ühest Kerala otsast teise ning koosneb looduslikest ja tehislikest kanalitest, 38 jõest ja 5 suurest järvest. Enne kui autoveondus populaarseks sai, transporditi kaupa põhiliselt veeteed pidi ‘Kettuvallomsite' abil. Teede, sildade ja laevade tulekuga kadusid Kettuvallomsid vaikselt areenilt. Nüüd on nad teinud comebacki kui suured turistiatraktsioonid. Sõit Kettuvallomsiga on võrratu viis nautimaks paisvete võrratut ilu.

Tänapäeval on asjad pisut modernsemad, kuigi autentsuse ja traditsioonilisuse säilitamise eesmärgil on nähtud palju vaeva. Tänapäevased paatmajad on justkui ümberehitatud Kettuvallomsid. Paadid on disainitud nii, et nendega oleks nii mugav sõita kui seal ka ööbida. Kasutatud on ökoloogilisi materjale nagu bambusmatte, areekapähkli puid ja kookospuid. Kettuvallomseid eristav omadus on nende kujundus, mis viitab võimalikele hiina mõjudele. Varikatust saab üles tõsta.

Pardal söömine on kogemus omaette. Kuigi pakutav toit põhineb traditsioonilisel kalal ja juurviljadel, serveeritakse kosmopoliitsema klientuuri nõudmistele vastu tulles toitu veidi mitmekesisemast menüüst. Pardal on personaalne kokk, kes valmistab rahvustoite erinevatest kaladest ja mereandidest nagu valged krevetid, krabid ja rannakarbid.  

Paadi peale jõudnud, sõidame paar tundi paisuveel. Möödume väikestest küladest ja näeme, kuidas kohalikud inimesed elavad. Lopsakad kookospuud rabavad meid teel küladesse, kus me näeme teepoode, riisipõlde, templeid, randu jne kuni päikese loojub.

Öösel heidetakse ankur vette ühes ilusas ja vaikses järve osas.

Lõuna, õhtusöök ja ööbimine laeval.

    Päev 8: Alleppey - Kovalam 
(Sõit kestab umbes neli tundi)

 • Hommikusöök laeva pardal
 • Alleppeys astume laevalt maha ja sõidame edasi autodega
 • Sõit Kovalami
 • Vaba õhtu, et saaks näiteks randa minna
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommiksööki pardal lahkume laevalt ja liigume edasi autoga. Sõit Kovalami kestab umbes 4-5 tundi. Saabumisel läheme kohe hotelli, kus saame end sisse kirjutada. Kogu ülejäänud õhtu on vaba, et saaks selle rannas veeta.

Kovalam on linn, kus asuvad Lõuna-India peeneimad rannad oma puhta vee, kuldse rannaliiva, kõikuvate palmipuude ja lummava ümbrusega.

Kolmkümmend aastat tagasi oli Kovalam idülliline: piltilus troopiline rand; traditsiooniline kaluriküla, mis varustas värske kala, puuviljade ja todiga (kookosest tehtud õlu). Praegu on see väike rannake mitme miljoni dollari suurune äri, mis meelitab nädalateks ligi tuhandeid turiste, kes tulevad nautima värsket õhku ja päikest. Kovalami tõi avalikkuse ette Travancore'i maharadža. Viimase kolmekümne aasta jooksul on see piirkond hästi arenenud ja figureerib nüüd prominentselt maailma turismikaardil. Kovalam on kõigest 16 kilomeetri kaugusel Trivandrumist. Tänapäeval tuntakse Kovalami randa kui Lõuna Paradiisi (Paradise of the South).

"Kovalam" tähendab kookospuude salu ja see on oma nime välja teeninud - küla pakub lõputuid vaateid kookospuudele. Poolkuu-kujulisel rannal on kolm osa. Kõige lõunapoolsem rand on kõige populaarsem. Seal asub ka üks majakas, mis pakub ilusaid vaateid Vizhinjami možeele. Põhjapoolne Samudra on väga rahulik ning aeg paistab siin kohapeal seisvat. Keskmine rand Hawah on hommikuti kui mesilastaru, kui kalurid end merele sätivad. See rannaparadiis rahuliku lahe ääres loob oma kõrgete kivide ja sinise veega kuuvalgetel öödel väga unikaalse olustiku.
 
Taevasinine vesi ja soodne kliima teevad Kovalamist aastaringse lemmikkoha ujumiseks. Saad minna suplema soolasesse vette - meri on siin madal ja rahulik. Puhas valge liivaga rand äratab vastupandamatuid ahvatlusi: lebada tegevuselt liival ja päevitada oma nahka. Sa võid minna ükskõik millisesse Ayurvedici massaažikeskusesse ja lubada noorendavat keha toniseerivat massaaži ja terviklikke kehateraapiaid.
 
Siin on saadaval suurepärased majutusvõimalused tänu piirkonna maalilisele ilule ja rahule. Siin on väga palju restorane, mis pakuvad maitsvat india, aga ka lääne stiilis toitu. Grillitud mereannid nagu homaarid, kuningkrevetid ja kaaviar on Kovalami merest värskelt püütud. Ayurvedici massaažisalong, joogakeskused ja veespordikeskused teevad Kovalami populaarseks pelgupaigaks turistidele üle kogu maailma.

Siin on soe ja rand on puhas, täis kookospuid ja valget liiva, samas kui merebriis mängib õrnalt lainetega. Suplus on väga värskendav ja meeliülendav. Sa võid kõndida meres 100 meetri kaugusele, ilma et põhi alt kaoks. See laht on ka kõige turvalisem koht ujumiseks. Mitmetes rannikuäärsetes kohtades on ilusad korallriffidega laigud. Veealused vaated, mis avanevad sorgeldades, on tõeliselt imekaunid. 
 
Kogu päev Kovalamis on vaba - võite tegutseda iseseisvalt. Soovitame nautida mõnusaid ja kuldseid Kovalami randu ning päevitada.

    Päevad 9-10: Kovalam

 • Hommikusöök hotellis
 • Vabad pävad rannas lõõgastumiseks
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki on nendel päevadel vaba aeg. Lõõgastu ja naudi ilusaid Kovalami randu.

Ööbimine hotellis.


   Päev 11: Lahkumine Kovalamist

 • Homikusöök hotellis
 • Transfeer lennujaama


Transfeer Trivandrumi lennujaama ja pardaleminek lennukile, mis viib teid tagasi koju.

Reisikava

Delhi koos parimaga, mida on Kerala piirkonnal pakkuda
    Delhi - Kochi - Periyar - Kumarakom - Alleppey - Kovalam
    10 ööd - 11 päeva

 • Saabumine Delhi lennujaama
 • Transfeer hotelli
 • Kogu ülejäänud päeva vaba aeg
 • Ööbimine hotellis


Saabute pärastlõunal Delhi rahvusvahelisse lennujaama. Tere tulemast Indiasse! Saabumisel tuleb teile lennujaama vastu meie esindaja. Kohtute temaga, kui olete läbinud tolli- ja immigratsiooniameti nõuded. Seejärel suundute hotelli, kus saate ennast sisse kirjutada. 

Kogu ülejäänud päeva on vaba aeg.

Ööbimine hotellis.

    Päev 2: Delhi

 • Hommikusöök hotellis
 • Kogu päeva kestev linnatuur
 • Sõit rikšaga Old Delhis
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki hotellis läheme kogu päeva kestvale linnatuurile Old ja New Delhis.

Delhi on India praegune pealinn. Siin on näha vana ja uut Indiat, antiikse ja modernse segunemist. Delhi koosneb seitsmest antiiksest linnast, millede ehitamine jääb ajavahemikku 11-20 sajand. Delhi on näinud mitmete keisrite tõusu ja langust ning neist kõigist on alles jäänud palju monumente, mis tähistavad möödunud aegade suursugusust ja hiilgust. Väga vähestes linnades kogu maailmas on näha sellist arhitektuuristiilide üleküllust.


Old Delhi oli vanasti müüriga ümbritsetud. Mughali keiser Shah Jehan vahetas 1650. aastal Mughali pealinna Agrast Delhiks. Shah Jehan olles erakordselt andekas, eriti arhitektuuris, lasi ehitada seitsmenda linna ja selle käigus tõi ta Delhisse ka imelise renessanssi. Siin näeme väljastpoolt Punast Kindlust (Red Fort) - kõige külluslikumat kindlust ja paleed Mughali impeeriumis. Punastest liivakividest ehitatud kindlus on Shah Jehani võimu ja elegantsi sümbol. Kindluse peaväravad (Lahore Gate) on suunaga läänes asuva Chandni Chowki poole - väga tiheda liiklusega puiestee, mis on täis käänulisi teeradu, väikeseid tänavaid ja rahvarohkeid kaubatänavaid. Ükskõik, kuhu sa vaatad, näed toimumas intensiivset kaubavahetust. Samuti külastame India suurimat mošeed Jama Masjidi ning lärmakat ja sagimist täis turgu Chandni Chowkit vanalinnas. Chandni Chowk oli vanasti Delhis keskne kaubanduskoht. Hommikuti, kui algab uus kauplemist täis päev, näed sa seda ellu ärkamas. Külastame Raj Ghati, kus asub mälestusmärk pühendusega rahva isale Mahatma Gandhile. Mälestusmärk märgib kohta, kus ta 1948. aastal Nathuram Godse poolt mõrvati. Igal reedel toimub siin mälestustseremoonia. India esimene peaminister Jawahar Lal Nehru kremeeriti samuti siin lähedal Shanti Van ('rahu mets') juures, kus asub praegu ilus puudega park. Zinat-ul Masjid (mošeedest kõige ilusam) kõrgub üle Raj Ghati.     

(Märkus: Punane Kindlus on esmaspäeviti suletud)

New Delhi kavandati ja ehitati 1920ndatel brittide poolt. See on laiade puiesteede, muljetavaldavate valitsushoonete, roheliste parkide ja aedadega linn. Kuningas George V kuulutas 1911. aastal, et pealinn kolib Calcuttast Delhisse. Kuninga arhitektid Lutyens ja Baker käivitasid Delhi kaheksanda linna - New Delhi - kavandi ja konstruktsiooni. Lutyens kavandas "impeeriumilinna", kus paleesuurused hooned paigutati keset laiade puudega ääristatud puiesteesid ning kõike seda rõhutasid Mughali stiilis aiad, mis olid täis purskkaeve ja madalaid basseine. Linna ehitamine kestis 20 aastat, kuid 1947. aastal lahkusid britid sellelt subkontinendilt.


Külastame kahte monumenti Delhi minevikust. Ajalooline ehitis Qutub Minar ehitati 1199. aastal, kui Qutub-ud-Din lasi selle ehitada kas võidutorniks või lähedalasuva mošee minaretiks. Selle põhi on 14.32 meetrit lai, kuid läheb otsast aina kitsamaks, nii et 72.5 meetri juures on torni laiuseks 2.75 meetrit. Samuti külastame Humayuni hauakambrit, mille lasi ehitada keiser Humayuni naine. Ehitustöö võttis kaheksa aastat ja seda peetakse varajase Mughali arhitektuuri näiteks. Keisri naine Begai Begum maeti hauakambrisse, mis paikneb hästi planeeritud aia keskele ja mille struktuur on väga omalaadne. Kombinatsioon valgest marmorist ja punasest liivakivist oli suurepärane mõju hilisemale Mughali arhitektuurile. Seda peetakse üldiselt Agra Taj Mahali prototüübiks. Sõidame mööda pidulikku puiesteed nimega Rajpath, möödume imposantsest New Delhi keskuses asuvast 42 meetri pikkusest India Väravast, mis asub keset ristmikku nagu triumfikaar "Arc-de-Triomphe". See on väga sarnane oma prantsuse sõjamemoriaali vastele. Sellega mälestatakse 70 000 india sõdurit, kes kaotasid oma elu Esimese maailmasõja ajal briti armees võideldes ning sellele on graveeritud üle 13 516 nime. Need olid briti ja india sõdurid, kes tapeti 1919. aasta afgaani sõja looderindel. Nurgakivi asetas Tema Kõrgeausus Connaught hertsog 1921. aastal ja selle kujundas Edwin Lutyens. Presidendi maja on kuninglik ehitis, mis asub 330 aakri suurusel privaataiaga ümbritsetud maa-alal. Selle kujundas kuulus Lutyens ning see oli mõeldud ametliku India asevalitseja elukohana Briti valitsuse ajal .Praegu on see valitseja ametlik elukoht. Parlamendihoone on see on India demokraatia sümbol.

 

Ööbimine hotellis


    Päev 3: Delhi - Kochi 
Lend : 6E 515 1325 - 1630 tundi

 • Hommikusöök hotellis
 • Transfeer lennujaama, lend Kochisse
 • Saabumisel transfeer lennujaama
 • Ööbimine hotellis


Hommikusöök hotellis.

Pärast seda transfeer lennujaama ning lend Kochisse. Saabumisel viib meid transfeer hotelli.

Cochini linn on tuntud ka kui ‘Araabia mere kuninganna' tänu oma looduslikule sadamale, mis on omasuguste seas üks parimaid. See on saartest koosnev linn, mis maismaal asuva Ernakulamiga on ühendatud sildade ja laevade abil. Linn peegeldab ideaalselt Kerala eklektitsismi. Siia on tehtud ajaloolisi visiite mööda mereteed Portugalist, Hiinast ja mujalt ning see on endaga kaasa toonud erinevaid kultuure.


Ööbimine hotellis.

    Päev 4: Kochis

 • Hommikusöök hotellis
 • Hommikune linnatuur Kochis
 • Valikuline - visiit Nimmy Pauli majja autentseks kulinaaria kogemuseks
 • Hilisel pärastlõunal kathakali tantsuetendus
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki hotellis läheme Kochi linnatuurile. 

Siin külastame riigi vanimat juudi sünagoogi aastast 1568. See on väga huvitav väike koht koos oma18. sajandil Hiinast Cantonist toodud käsitsimaalitud mustriliste põrandaplaatidega. Sünagoog asub piirkonnas, mida kutsutakse Juudilinnaks (Jew Town) ja mis on ühtlasi ka selle regiooni vürtsidega kauplemise piirkond.

Külastame ka 1557. aastal portugaallaste poolt ehitatud muistset Mattancherry (Hollandi) paleed, mis kingiti Cochini valitsejale niisama heast tahtest. Kui hollandlased paleed peale 1663. aastat renoveerisid, said see endale teise nime "Hollandi palee". Palee kõige olulisemaks tunnuseks on seinamaalid, mis mõningaid palee tube katavad. Need kujutavad stseene Ramayana, Mahabharta ja Puranicu legendidest ning mis on omakorda seotud Shiva, Vishnu, Krishna, Kumara ja Durgaga.

Samuti näeme võrratuid hiina kalavõrke, mis töötavad selliste füüsikareeglite järgi, mis on oma aja kohta väga progressiivsed. Siin leiduvad Cochini hiina kalavõrgud on kogu Indias ainulaadsed. Usutakse, et kaupmehed Hiina valitseja Kublai Khani õukonnast tutvustasid neid kalavõrke siin kohalikele.

Järgmine peatus on St. Francise kiriku juures. See on vanim eurooplaste poolt ehitatud kirik Indias. Kiriku ehitas 1503. aastal portugallasest Franciscan Friars, kes oli Pedro Alvarez Cabrali juhitud ekspeditsioonil kaasas. Ta jõudis ette Vasco de Gamast, olles esimene eurooplane, kes läbi Aafrika mereteed mööda tulles Indiasse jõudis. Ta suri Cochinis 1524. aastal ning maeti siia 14 aastaks enne kui ta maised jäänused Lissaboni transporditi. Tema hauakivi saab kirikus näha. 

Märkus: St. Francisi kirik on pühapäeva hommikul suletud, kuid see avatakse pärastlõunal.

Valikuline - Lõunasöök demonstratsiooniga Nimmy Pauli poolt

Nimmy ja Paul on olnud seotud 'koduse' külalislahkusega rohkem kui 12 aastat.

Nimmy, professionaalne kokanduse õpetaja ja tema börsimaaklerist abikaasa Paul pakuvad välismaalastele toitu ja külalislahkust. Nimmy ja Paul kuuluvad traditsioonilisse Süüria kristlikku kogukonda Keralas. Vastavalt oma pere traditsioonidele võtavad nad hea meelega külalisi vastu ning pakuvad neile suurepärast toitu.

Nimmy viib läbi kokandusklasse. Ta õpetab külalistele traditsiooniliste Kerala retseptide nüansse. Ta on ka kirjanike ja teiste kokkade toitumisspetsialist, aga teeb seda ka ajakirjanduses üldisemalt. Artiklid, mille ta ise on kirjutanud või mis temast on kirjutatud, on ilmunud ajakirjades ja ajalehtedes.

Sa pead kohale jõudma kaks tundi varem, et olla abiks toiduvalmistamisel. Demonstreeritakse kolme-nelja traditsioonilist Kerala retsepti.

Õhtul võetakse teid hotellist peale ja viiakse tunnikeseks vaatama lummavaid Kerala tantsuetendusi kohalikus teatris. Kathakali esinejad hakkavad oma oskusi juba väga varakult viluma ning nende õpingud kestavad pikalt. Naudi elavat tantsuetendust.

Tagasisõit hotelli.

Ööbimine hotellis.


    Päev 4 : Kochi - Periyar 
(Sõit kestab umbes 4 tundi)

 • Hommikusöök hotellis
 • Sõit Periyari
 • Saabumine hotelli
 • Pärastlõunane visiit vürtsiistandusse
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki algab reis Periyarisse (Thekkady), mis asub Tamil Nadu ja Kerala ringkondade piiril. See regioon on tuntud kui India Vürtsiküla (Spice Village) tänu oma tohututele aedadele, milles kasvavad erinevad vürtsid ja teed. Tee lookleb läbi mägede, laskub alla läbi teepõõsaste, pikkade kummi- ja kohvipuude vaiba ning kardemoni ja pipra aedade. Kogu õhku täidab vürtside aroom.

Hiljem külastame Periyari vürtsiturgu, kus saate nautida mitmesuguste india toitu ja hõrgutisi maitsvaks tegevate vürtside aroomi.

Pärast seda naaseme hotelli, kus saate puhata. 

Ööbimine hotellis.


    Päev 6: Periyar / Kumarakom 
(Sõit kestab umbes 3 tundi)

 • Hommikusöök hotellis
 • Hommikune paadisõit Periyari rahvuspargis
 • Sõit Kumarakomi
 • Saabumine hotelli
 • Ülejäänud päev on vaba aeg
 • Valikuline - laevasõit paisveel õhtuse päikeseloojangu ajal
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki külastame rahvusparki, kus teeme ühe paadisõidu. Käändulised veeteed annavad võimaluse vaadelda elevante, piisoneid, hirvi ning vahel ka tiigreid. Selles troopilises kasvukohas õitseb igasugune floora ja fauna ning see teeb sellest ühe esinduslikuma looduskaitseala Lõuna-Indias.  

Hiljem sõit Kumarakomi.

Saabumisel registreerume hotelli.

Kogu ülejäänud päeva on vaba aeg.

Valikuline - laevasõit paisveel õhtuse päikeseloojangu ajal.

Kumarakom, mis asub Vembanadi järve nõlvakul, on ilusaim ja maalilisim paisvee koht Keralas - linnas, mis on väga kuulus oma kummipuude istanduste ja 15. sajandist pärit antiiksete kirikute poolest. See on lummavalt ilus väike paradiis oma mangroovimetsade smaragdroheliste riisipõldude ja kookosepuudega, mille vahel voolavad lummavad veeteed ja kanalid. 
 
Kumarakomis on samuti ka üks parimatest lindude looduskaitsealadest Indias. See üle 14 aakri suurune ala on rändlindude lemmikpaigaks ning ornitoloogide paradiisiks. Siin elavad haigruid, madukaelad, piilpardid, veelinnud, käod, metspardid ja sellised rändlinnud nagu Siberi toonekured. Kõik see tõmbab ligi palju külalisi.


Ööbimine hotellis.

    Päev 7: Kumarakom - Alleppey

 • Hommikusöök hotellis
 • Sõit Alleppeysse
 • Astume Alleppeys paatmaja pardale
 • Laevasõit Alleppey paisvetel
 • Paisvee nautimine pardal
 • Lõuna / õhtusöök ning ööbimine paatmajas


Pärast hommiksööki transfeer paatmajale nimega Jetty. Laevasõit läbi kitsaste järvede ja kanalite Alleppey suunas.

Võimalus nautida paisvett pardal.


Kerala paisveed moodustavad võrgustiku kogupikkusega 1500 kilomeetrit. See võrgustik ulatub ühest Kerala otsast teise ning koosneb looduslikest ja tehislikest kanalitest, 38 jõest ja 5 suurest järvest. Enne kui autoveondus populaarseks sai, transporditi kaupa põhiliselt veeteed pidi ‘Kettuvallomsite' abil. Teede, sildade ja laevade tulekuga kadusid Kettuvallomsid vaikselt areenilt. Nüüd on nad teinud comebacki kui suured turistiatraktsioonid. Sõit Kettuvallomsiga on võrratu viis nautimaks paisvete võrratut ilu.

Tänapäeval on asjad pisut modernsemad, kuigi autentsuse ja traditsioonilisuse säilitamise eesmärgil on nähtud palju vaeva. Tänapäevased paatmajad on justkui ümberehitatud Kettuvallomsid. Paadid on disainitud nii, et nendega oleks nii mugav sõita kui seal ka ööbida. Kasutatud on ökoloogilisi materjale nagu bambusmatte, areekapähkli puid ja kookospuid. Kettuvallomseid eristav omadus on nende kujundus, mis viitab võimalikele hiina mõjudele. Varikatust saab üles tõsta.

Pardal söömine on kogemus omaette. Kuigi pakutav toit põhineb traditsioonilisel kalal ja juurviljadel, serveeritakse kosmopoliitsema klientuuri nõudmistele vastu tulles toitu veidi mitmekesisemast menüüst. Pardal on personaalne kokk, kes valmistab rahvustoite erinevatest kaladest ja mereandidest nagu valged krevetid, krabid ja rannakarbid.  

Paadi peale jõudnud, sõidame paar tundi paisuveel. Möödume väikestest küladest ja näeme, kuidas kohalikud inimesed elavad. Lopsakad kookospuud rabavad meid teel küladesse, kus me näeme teepoode, riisipõlde, templeid, randu jne kuni päikese loojub.

Öösel heidetakse ankur vette ühes ilusas ja vaikses järve osas.

Lõuna, õhtusöök ja ööbimine laeval.

    Päev 8: Alleppey - Kovalam 
(Sõit kestab umbes neli tundi)

 • Hommikusöök laeva pardal
 • Alleppeys astume laevalt maha ja sõidame edasi autodega
 • Sõit Kovalami
 • Vaba õhtu, et saaks näiteks randa minna
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommiksööki pardal lahkume laevalt ja liigume edasi autoga. Sõit Kovalami kestab umbes 4-5 tundi. Saabumisel läheme kohe hotelli, kus saame end sisse kirjutada. Kogu ülejäänud õhtu on vaba, et saaks selle rannas veeta.

Kovalam on linn, kus asuvad Lõuna-India peeneimad rannad oma puhta vee, kuldse rannaliiva, kõikuvate palmipuude ja lummava ümbrusega.

Kolmkümmend aastat tagasi oli Kovalam idülliline: piltilus troopiline rand; traditsiooniline kaluriküla, mis varustas värske kala, puuviljade ja todiga (kookosest tehtud õlu). Praegu on see väike rannake mitme miljoni dollari suurune äri, mis meelitab nädalateks ligi tuhandeid turiste, kes tulevad nautima värsket õhku ja päikest. Kovalami tõi avalikkuse ette Travancore'i maharadža. Viimase kolmekümne aasta jooksul on see piirkond hästi arenenud ja figureerib nüüd prominentselt maailma turismikaardil. Kovalam on kõigest 16 kilomeetri kaugusel Trivandrumist. Tänapäeval tuntakse Kovalami randa kui Lõuna Paradiisi (Paradise of the South).

"Kovalam" tähendab kookospuude salu ja see on oma nime välja teeninud - küla pakub lõputuid vaateid kookospuudele. Poolkuu-kujulisel rannal on kolm osa. Kõige lõunapoolsem rand on kõige populaarsem. Seal asub ka üks majakas, mis pakub ilusaid vaateid Vizhinjami možeele. Põhjapoolne Samudra on väga rahulik ning aeg paistab siin kohapeal seisvat. Keskmine rand Hawah on hommikuti kui mesilastaru, kui kalurid end merele sätivad. See rannaparadiis rahuliku lahe ääres loob oma kõrgete kivide ja sinise veega kuuvalgetel öödel väga unikaalse olustiku.
 
Taevasinine vesi ja soodne kliima teevad Kovalamist aastaringse lemmikkoha ujumiseks. Saad minna suplema soolasesse vette - meri on siin madal ja rahulik. Puhas valge liivaga rand äratab vastupandamatuid ahvatlusi: lebada tegevuselt liival ja päevitada oma nahka. Sa võid minna ükskõik millisesse Ayurvedici massaažikeskusesse ja lubada noorendavat keha toniseerivat massaaži ja terviklikke kehateraapiaid.
 
Siin on saadaval suurepärased majutusvõimalused tänu piirkonna maalilisele ilule ja rahule. Siin on väga palju restorane, mis pakuvad maitsvat india, aga ka lääne stiilis toitu. Grillitud mereannid nagu homaarid, kuningkrevetid ja kaaviar on Kovalami merest värskelt püütud. Ayurvedici massaažisalong, joogakeskused ja veespordikeskused teevad Kovalami populaarseks pelgupaigaks turistidele üle kogu maailma.

Siin on soe ja rand on puhas, täis kookospuid ja valget liiva, samas kui merebriis mängib õrnalt lainetega. Suplus on väga värskendav ja meeliülendav. Sa võid kõndida meres 100 meetri kaugusele, ilma et põhi alt kaoks. See laht on ka kõige turvalisem koht ujumiseks. Mitmetes rannikuäärsetes kohtades on ilusad korallriffidega laigud. Veealused vaated, mis avanevad sorgeldades, on tõeliselt imekaunid. 
 
Kogu päev Kovalamis on vaba - võite tegutseda iseseisvalt. Soovitame nautida mõnusaid ja kuldseid Kovalami randu ning päevitada.

    Päevad 9-10: Kovalam

 • Hommikusöök hotellis
 • Vabad pävad rannas lõõgastumiseks
 • Ööbimine hotellis


Pärast hommikusööki on nendel päevadel vaba aeg. Lõõgastu ja naudi ilusaid Kovalami randu.

Ööbimine hotellis.


   Päev 11: Lahkumine Kovalamist

 • Homikusöök hotellis
 • Transfeer lennujaama


Transfeer Trivandrumi lennujaama ja pardaleminek lennukile, mis viib teid tagasi koju.